Кожа без недостатоци, пристигна Hydrafacial!

Дневна доза здравје

октомври 10,2021

Нашиот центар за естетска дерматологија ја збогати понудата на нови услуги со Hydrafacial уредот

Од пред само неколку дена, единствено кај нас, достапни се патентираните Hydrafacial третмани кои се познати во светот и како третмани за хидродермална абразија. Истите ги изведуваат нашите лиценцирани дерматолози со помош на специјалниот Hydrafacial апарат. Со овој апарат се спроведува патентирана процедура која опфаќа: чистење, пилинг, екстракција, хидратација и антиоксидантна заштита во исто време. Ваквиот темелен пристап резултира со почиста, помазна и поубава кожа. Кожа без недостатоци.

Третманот е смирувачки, хидратантен, неинвазивен и неиритирачки. Со негова помош се подобрува хидратацијата на кожата и се елиминира појавата на фини линии, хиперпигментации, но и влијае врз контролата на излачувањто на маснотии и самите брчки. И што е најважно, освен длабинско чистење, ексфолијација и хидрирање на кожата на лицето третманите направени со HydraFacial помагаат и во лекување на разни кожни заболувања, како акни, розацеа, дисебореичен дерматитис, сува кожа и брчки.


Достапни се неколку нивa на третмани: Signature Hydrafacial, Deluxe Hydrafacial, Platinum Hydrafacial.


Првите 30 клиенти ќе добијат промотивни цени на овој третман т.е 30% намалување.


Ве очекуваме 02/3104-910