Закажете преглед

Закажи преглед

00389 2 3091 484

Дневна доза здравје

Назад до Дневна доза здравје

14.08.2017

Со континуитет и силна поддршка успесите се загарантирани

Димитар Ѓоргиев, трикратниот светски шампион и европски вице шампион во кикбоксинг во изминатиов период се подготвуваше интензивно и правеше редовни контроли за последниот туринир Sarajevo Fight Night што се одржа на 10 август, 2017 во Сараево. И овој пат тој се врати со медал. Уште во првата рунда го нокауитираше неговиот противник Зељан Решиќ од Хрватска. “ Не се штедев ниту при подготовките, ниту во борбата. Ова се професионални борби каде има само една борба и немаш втора шанса“, ни` објасни Димитар по враќањето дома. Задоволство од ваквите успеси е поголемо поради атрактивноста на самите борби, кои се профeсионални и со поголема тежина. На овој турнир учествувале борци од повеќе европски земји и од регионот. За Димитар ова е уште еден доказ дека со континуирани и интензивни тренинзи и силна поддршка од најдобрите, успесите се неизбежни.