Закажете преглед

Закажи преглед

00389 2 3091 484

Центар за естетска дерматологија

Центарот за естетска дерматологија при клиничката болницa Жан Митрев е сеопфатен медицински и козметичко-дерматолошки оддел кој нуди целосен спектар на медицинска и хируршка нега, како и естетско подобрување.

Ние сериозно го сфаќаме здравјето на вашата кожа, бидејќи кожата не само што е најголемиот орган на вашето тело, туку е критична имунолошка бариера која ве одржува безбедни и здрави во вашата околина. Од едноставни акни до комплексни нарушувања на кожата, нашата мисија е да обезбедиме најнапредна нега на кожата за нашите пациенти.

Бидејќи сакаме да ја разбудиме вашата убавина од внатре ние нудиме комплетен пристап кој вклучува можности за персонализирани препораки за исхрана, суплементи и нега прилагодени на вашите потреби и желби.

Квалитетот и професионалниот пристап се наш приоритет.

Овде секој третман е персонализиран и по мерка на нашите пациенти, а приватноста загарантирана. Ние ги применуваме светските трендови во пракса и користиме докажани брендови на препарати.  Наша главна цел е задржување на природниот изглед при разубавувањето, но исто така и промовирање на здрав живот и подобрување на севкупната задравствена состојба и животни навики, вклучително озон терапија, медицинска козметика, природни масла и вклучително нутритивниот аспект со како совети за исхрана.

Нашиот тим искусни дерматолози, обучени од светски признати експерти ви стојат на располагање за: Естетска дерматологија, козметологија и дијагностика.

Естетска дерматологија

Како одминува времето, нашата кожа ги покажува природните, неизбежни знаци на стареење – брчки, линии и оштетувања од сонцето. На ова може да се спротивставите со нехируршки козметички процедури кои можат да ги измазнат линиите и брчките, да подигнат тонус,  да ја затегнат опуштената кожа, да ги намалат флеките, да ја поправат нерамномерната пигментација, да го минимизираат изгледот на вените на лицето и да создадат свежа, блескава, младешка кожа.

Нашите третмани решаваат многу проблеми на најразлични делови на телото.

Третманите вклучуваат филери на усни, фини линии и брчки, процедури на анти-стареење, затегнување на кожата, обновување на површината на кожата, отстранување на лузни од акни. Некои од најпопуларните нехируршки третмани што ги нудиме вклучуваат Ботокс®, микродермоабразија, мезотерапија, полнила за ткива-филери, микронидлинг, хемиски пилинг, и многу повеќе.

Козметологија

За дерматолошките состојби кај деца и возрасни кои вклучуваат акни, бемки, вирусни брадавици, егзема, псоријаза, розацеа и рак на кожа, како и третман на рани, ние нудиме решенија кои ќе ве направат задоволни вас и вашите деца.

Дијагностистика во дерматологија

Достапни се и алерголошки тестови, бипсија од кожа, дермоскопија и мапирање на бемки и уште многу услуги насочени кон подобрување на здравјето на кожата.

Бесплатна Консултација